ظروف چوبی با طول عمر زیاد

استفاده از هر وسیله ایی علی رغم مزایای زیادی که دارد. می تواند نکاتی مثبت و یا منفی داشته باشد. ظرف چوبی با توجه به مزایای زیادی که در استفاده از آن خصوصا در وسایل آشپزخانه و یا تزئینات و دکوراسیون وجود دارد. برای استفاده از آن باید نکاتی را در زمینه نگه داری از آن ها در نظر گرفت. تا عمر طولانی تری داشته باشند. و بتوان مدت زمان بیشتری از آن ها استفاده کرد.

ظروف چوبی به ویژه ظروف بامبو اگر چه ظروفی مقاوم و محکم هستند. اما در صورت استفاده نادرست و یا انجام ندادن روش های محافظتی عمر کوتاهی خواهند داشت.

نکته اول:

نباید ظروف چوبی را پس از استفاده در سینک رها کرد. و یا در ماشین ظرفشویی قرار داد. باید حتما و فورا به صوردستی شسته شوند. به دلیل گرمای داخل ماشین ظرفشویی در صورت قرار دادن در آن شکاف ایجاد می شود.

نکته دوم:

ظرف چوبی خود را هیچ گاه در داخل ماکرویو قرار ندهید.

نکته سوم:

هیچ گاه در ظرف چوبی خود غذاهای داغ را سرو نکنید.

نکته چهارم:

محل نگه داری ظرف چوبی باید محلی کاملا خشک و بدون رطوبت باشد. و هوای کافی در آن جریان داشته باشد. در زمینه نگه داری از ظروف چوبی باید این نکته را هم ذکر کنیم که از قرار دادن ظرف های چوبی در داخل یکدیگر خودداری کنید و یا اگر مجبور به این کار هستید. لطفا بین ظروف دستمال قرار دهید.

توصیه های مهم:

  1. برای جلوگیری از ایجاد شکاف و بالا بردن ظروف چوبی، پس از استفاده از این ظروف  سرو غذا، در مرحله اول ابتدا ظرف را تمییز کرده یعنی باقی مانده مواد غذایی را از روی ظروف جدا کنید. و فورا با آب ولرم و مایع ظرف شویی ملایم و اسکاچ نرم شروع به شستن ظرف چوبی کنید. بعد از اتمام شستشوی ظرف چوبی آن را با یک پارچه نرم خشک کنید و در مرحله آخر ظرف چوبی را در معرض هوای آزاد قرار دهید. تا رطوبت باقی مانده آن خشک شود.
  2. اگر ظرف چوبی شما خاصیت چسبندگی پیدا کرد. برای رفع این چسبندگی ابتدا با یک برس آغشته به آب لیمو روی آن بکشید. در مرحله دوم ظرف چوبی را آب کشی کرده و خشک کنید و در مرحله سوم آن را آغشته به روغن کنید.

بهترین روش نگه داری از ظرف چوبی

به منظور جلوگیری از ایجاد شکاف در ظرف چوبی بهترین کار اینست که در بازه های زمانی متناوب ظرف چوبی خود را در روغن های خوراکی قرار دهید. و اجازه دهید که این روغن به مدت 8 ساعت برروی ظرف چوبی شما بماند. بعد از سپری شدن این مدت زمان روغن اضافی باقی مانده روی ظرف چوبی را با پارچه ایی نرم تمیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *